Vermont Specialty Foods

Pure Honey - 8 Oz.

Pure Honey - 8 Oz.


Our bees have been working very hard this summer to produce enough honey to last them through the long winter months.  The summer was wet, but the bees have done it again and we have plenty of honey to offer.  The most common uses of honey are cooking, baking, or even as a spread on toast.  It also makes a delicious sweetener in tea.

Price: $4.99